Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan: Silahlar bırakılmadıkça mücadelemiz devam edecek

Erdoğan: Silahlar bırakılmadıkça mücadelemiz devam edecek

13 Temmuz 2012 Cuma 17:41
Recep Tayyip Erdoğan, "Bölücü terör örgütü ile iktidarımızın müzakeresi diye bir şey söz konusu olamaz. Terör sorununu uzak olmayan bir gelecekte hep birlikte çözeceğiz" dedi.

Iğdır Havalimanı’nın açılışını yapan T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Silah, ölüm, acı, baskı üzerinden, tehdit üzerinden kurulan oyunların hepsi bir bir çöktü, çöküyor. Terör sorununun uzak olmayan bir gelecekte hep birlikte çözecek, altyapısını önemli ölçüde kurduğumuz yatırım, üretim, istihdam odaklı gündemle yolumuza devam edeceğiz. Biliyorsunuz terör örgütü bizim bölgeye getirdiğimiz hizmetleri sabote için elinden geleni yapıyor. Havalimanı inşaatlarını engellemek için özel gayret gösteriyor, şantiyeleri basıyor, çalışanları tehdit ediyor. Ne olursa olsun bu havalimanlarını yapacağız. Bölücü terör örgütü ile iktidarımızın müzakeresi, görüşmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Bölücü terör örgütü ile ancak mücadelemiz söz konusudur. “

Örgüt silah bırakana kadar bu mücadelenin devam edeceğini kaydeden Erdoğan, “Kimse burada bizden başka bir şey beklemesin. Ve söylenenlerin hiçbirine de aldırmıyoruz, aldırmayacağız. Kararlılıkla çalışmaları sürdürüyoruz. Bundan sonra da biz parlamento çatısı altında temsilcileri ile müzakere ederiz ama terör örgütü mensupları ile asla kimse böyle bir şey beklemesin" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Iğdır’dan Van`a geçecek. Partisinin Van il kongresine katılacak olan Erdoğan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nin açılışına iştirak edecek.

Diğer Haberler