Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan tehdit etti: O bayrağı derhal indirin!

Erdoğan tehdit etti: O bayrağı derhal indirin!

04 Nisan 2017 Salı 17:19
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kerkük'te ikinci bayrağın sahipleri bölücülük yapıyor. Bu yanlıştan dönün" dedi.

Zonguldak'ta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kerkük’teki kamu binalarında Kürdistan bayrağının göndere çekilmesini değerlendirdi.

 

Erdoğan, "Kerkük'te milli bayrak dışında ikinci bir bayrağın asılmasını kesinlikle yanlış buluyorum. O bayrağın sahipleri şunu bilsinler ki bölücülük yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan, “Irak Bölgesel Kürt Yönetimine sesleniyorum; bu yanlıştan bir an önce dönün. Hemen o bayraklarınızı indirin, bedeli ağır olur” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Irak'ta Sincar'ıyla Telafer'iyle Kerkük'üyle yeni tezgahlar kuruyorlar. Emin olun onları da başlarına geçireceğiz. Bugün buradan ilk defa haykırıyorum. Kerkük'te milli bayrağın dışında, orada ikinci bir bayrağın asılmasını kesinlikle yanlış buluyorum.

 

'Kerkük, Kürtlerindir' safsatasına Türkiye olarak asla uymuyoruz. Kerkük, orada yaşayanlarındır. 'Bizimdir' diyerek, böyle bir iddianın içerisine girmeyin. Onun bedeli de ağır olur. Türkiye ile münasebetlerinizi bozarsınız.

 

Münasebetlerimiz şu anda iyi gidiyor. Bu münasebetleri bozmayın. Hemen o bayraklarınızı indirin. Sadece Irak milli bayrağıyla orada yola devam edin. Yoksa şu anda geldiğiniz noktadan kusura bakmayın, geri adım atmaya mecbur kalırsınız."

 

Rûdaw

Diğer Haberler