Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan: Zana ile görüşürüm

Erdoğan: Zana ile görüşürüm

17 Haziran 2012 Pazar 13:10
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, talep etmesi durumunda Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana ile görüşebileceğini söyledi.

Erdoğan, PKK silah bırakmadığı müddetçe operasyonların devam edeceğini kaydetti.

Meksika ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Erdoğan, Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana’nın Kürt sorunuyla ilgili yaptığı açıklamalara değindi.

Zana’dan kendisine görüşme noktasında bir talebin gelmediğini belirten Erdoğan, “Ama bir milletvekili olarak bana böyle bir talebi geldiğinde de kendisi ile görüşmekten kaçmam. Bunu da açıkça söyleyeyim. Temennim odur ki, Sayın Zana’nın yapmış olduğu açıklamalar, her halde uzun yıllar tecrübesinin de ortaya koyduğu bir neticedir” dedi.

BDP’yi samimi olmamakla eleştirerek, “taraflar samimi olsa bu iş çözülür” diyen Erdoğan, başbakan ve AKP Genel Başkanı olarak PKK’nin silah bırakması gerektiğini söylediğini belirterek, “Silahı bırakmadığı müddetçe devletin güvenlik güçleri operasyonu bırakamaz” dedi.

Erdoğan operasyonları PKK’nin yaptığını ileri sürerek, Türk ordusunun operasyonlarına son vermesi çağrılarını çarpıtarak, “Ne diyorlar; ‘asker silah bırakacak, polis silah bırakacak.’ Olur mu? O zaten o silahı taşıdığı için polis, asker ve bundan dolayı görevli” diye belirtti. Erdoğan, “Bunları birbirinde lütfen ayıralım ve temennimiz inşallah bunu artık parlamento içerisine girmiş olan BDP milletvekilleri anlar ve onlara gönül veren vatandaşlarımda anlar. Bu süreci başarılı bir şekilde atlatırız ve bu terör belasından da ülkemizi kurtarırız. Ülkemizin kurtulması ile birlikte de, bu milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir sürecin başlamasına vesile olur" dedi. (ANF)

Diğer Haberler