Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan’a Hanefi Avcı Sorusu

Erdoğan’a Hanefi Avcı Sorusu

24 Ağustos 2010 Salı 16:53
Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Başbakan Tayyip Erdoğan’a, Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın dile getirdiği iddialar konusunda bir soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu.
Türkiye'de ana muhalefette olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Zonguldak milletvekili Ali İhsan Köktürk, Başbakan Tayyip Erdoğan'a, Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın dile getirdiği iddialar konusunda bir soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu.

Köktürk, Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın kitabındaki iddiaları parlamento gündemine taşıdı. Köktürk, Erdoğan'ın şu soruları yanıtlamasını istedi:

* Eskişehir Emniyet Müdürü Sayın Hanefi Avcı'nın iddiaları doğrultusunda herhangi bir işlem başlattınız mı, eğer başlatmadıysanız Sayın Avcı'nın 'gizli tanık' olmasını mı bekliyorsunuz?

* Sayın Avcı'nın iddiaları doğrultusunda yargı ve polis içinde bir çeteleşme varsa ve bu çete masum insanları haksız suçlamalar ile özgürlüğünden mahkum ediyorsa, bunun hükümetin bilgisi dışında gerçekleştiğini söylemek mümkün müdür?

* Bugüne kadar yaptığınız birçok konuşmada devleti içindeki çetelerden söz ediyor ve onları temizlediğinizi ifade ediyordunuz. Bu kadar ciddi iddialar karşısındaki yanıtınız nedir?

* Emniyet içindeki Ömer kod adlı kişi kimdir? Bu kişiyle ilgili herhangi bir araştırma yapılmış mıdır? MİT Ömer kod adlı kişi hakkında size herhangi bir bilgi getirmiş midir? Bu bilgi nedir?

-Avcı'nın kitabı

Hanefi Avcı, geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Haliç'te Yaşayan Simonlar – Dün Devlet, Bugün Cemaat” adlı kitabında Fetullah Gülen cemaatinin başta polis teşkilatı olmak üzere devlet kurumlarında örgütlendiği, cemaat üyesi polislerin yasa dışı dinlemeler yaptığı, Ergenekon iddianamesinde yer alan bazı belgelerin gerçeği yansıtmadığı gibi iddialara yer vermişti.

AKnews

Diğer Haberler