Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan’dan Afganistan İşgaline Akıl Dışı Benzetme

Erdoğan'dan Afganistan İşgaline Akıl Dışı Benzetme

21 Mart 2012 Çarşamba 16:00
Erdoğan, hiçbir benzerlikleri olmamasına rağmen çanakkale savaşıyla afganistan işgalini birbirine benzetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin NATO güçleriyle beraber Afganistan'da asker bulundurmasını eleştiren muhalefete bu kez Meclis grubundan cevap verdi. 

ERDOĞAN'DAN AKIL DIŞI BENZETME

Afganistan, ilk olarak 2001 yılında ABD tarafından işgal edilmişti. Daha sonra Türkiye'nin de içinde yer aldığı NATO güçleri de Afganistan işgaline katıldı. Erdoğan, meclis grubunda yaptığı konuşmada hiçbir benzerlikleri olmamasına rağmen çanakkale savaşıyla afganistan işgalini birbirine benzetti.

Eleştrilere partisinin Meclis grubundan cevap veren Başbakan, şunları söyledi: 

"Afganistan'da, Lübnan'da, Somali'de Türk askeri görev yapmayacak da kim yapacak soruyorum size. Ey Bahçeli, ey Kılıçdaroğlu tenezzül edip de Çanakkale şehitliğine giderseniz Kosovalı, Boşnak şehit mezarlarını görürsünüz. Kimse Boşnaklara, Makedonlara Çanakkale'de ne işiniz var diye sormadı, bu ne gaflet ne cahelettir?"

ERDOĞAN: "KİŞİ ARKADAŞININ DİNİNDENDİR, UNUTMAYIN"

Başbakan Erdoğan, CHP'nin, Sosyalist Enternasyonal'in Suriye ve Arap Dünyası ile ilgili toplantısına ev sahipliği yapmasını eleştirdi.

Erdoğan, şunları söyledi:

"Suriye'deki zulmü, Suriye'deki şu ana kadar on bine yaklaşan öldürülen kardeşimizi, öldüren rejimi savunmak üzere toplantı yapıyor. Çeşitli yerlerden sosyal demokratlarla birlikte bu mantıkla, bu anlayışla Suriye'ye çözüm vereceklermiş. Kim nerede duruyor? Bu çok önemli. Kim kiminle beraber hareket ediyor? Kişi arkadaşının dinindendir, bunu unutmayın. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu, bunu unutmayın ve bunların hepsini oturup değerlendireceğiz.”

Türkiye'nin ABD, Almanya, Avustralya, İngiltere, Fransa, İtalya vb. ülkelerle birlikte Afganistan'da zulmü yapan tarafta yer aldığını söylemek ise Erdoğan'ın aklına gelmedi.

HABER / YORUM

Diğer Haberler