Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan’dan BDP’ye Müzakere Mesajı

Erdoğan'dan BDP'ye Müzakere Mesajı

23 Mart 2012 Cuma 21:28
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen basın toplantısında, siyasi irade olarak PKK ile kesinlikle bir görüşme yapmayacaklarının altını çizdi.

Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi'nin düzenleneceği Güney Kore'ye hareketinden önce havaalanında bir basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen basın toplantısında, siyasi irade olarak PKK ile kesinlikle bir görüşme yapmayacaklarının altını çizdi. BDP için de, "İmralı ve Kandil yerine kendi iradeleriyle konuşurlarsa müzakerelere devam ederiz" dedi.

Siyasi irade olarak PKK ile kesinlikle bir görüşme yapmayacaklarını söyleyen Erdoğan, 'Terörle mücadele, siyasetle müzakere' sözünü yineledi.

Erdoğan, şunları söyledi:

"Benim daha önceden yapmış olduğum bir açıklama var. Bu açıklama hükümetimizin ana ilkesidir: Terör örgütüyle sonuna kadar mücadele, siyasi uzantısıyla müzakere. Biz buna her zaman hazır olduğumuzu söyledik. Tabii ki terör örgütüyle bizler siyasi irade olarak bir masada asla bir görüşme yapmayız. Fakat parlamento çatısı altında olan uzantılarıyla arkadaşlarımızın görüşmeleri oldu, dürüst davrandıkları sürece bundan sonra da olacak. Ama onlar da dürüst davranmazlarsa onlarla da görüşecek değiliz. Tabii bizim derdimiz çözümdür. Kendi iradeleri yoksa kendi iradelerini kullanmıyorlarsa İmralı ve Kandil'in ağzıyla konuşuyorlarsa onlarla da müzakereleri keseceğiz."

Diğer Haberler