Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erdoğan’dan garip benzetme: Her kürtaj bir Uludere`dir

Erdoğan'dan garip benzetme: Her kürtaj bir Uludere`dir

27 Mayıs 2012 Pazar 10:56
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sezaryen ve kürtaja karşı olduğunu "Her kürtaj bir Uludere`dir " ifadesiyle dile getirdi.

AK Parti Kadın Kolları Kongresi’nde konuşan Başbakan; “Ben sezaryenle doğuma karşı olan bir Başbakanım . Ve ben bunların planlı yapıldığından özellikle planlı yapıldığını biliyorum. Ve bunun bu ülke nüfusunun artmaması için atılan adımlar olduğunu biliyorum. Bunun bir taraftan da kendilerine mali kaynak teşkil etmesi için atılan adımlar olduğunu biliyorum” dedi.

“Bu Milleti Dünya Sahnesinden Silmek İçin Sinsice Bir Plan”

Başbakan Erdoğan, bu yöntemlerle bir ülke nüfusunun "dondurulduğu"nu ifade ederek, şöyle devam etti:

“Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Ve bu ifademe karşı çıkan basın mensuplarına sesleniyorum. Yatıyorsunuz, kalkıyorsunuz ‘Uludere’ diyorsunuz. Her Kürtaj bir Uludere`dir diyorum.. Anne karnında bir yavruyu öldürmenin doğumdan sonra öldürmekten ne farkı var soruyorum sizlere. Ve bunun mücadelesini de hep birlikte vermeye mecburuz. Ve bu milleti dünya sahnesinden silmek için sinsice bir plan olduğunu bilmek durumundayız. Bunun için de bu milletin çoğalması için asla bu oyunlara pirim vermemeliyiz. Bu millet muassır medeniyetleri seviyesine çıkmalıdır. “

Diğer Haberler