Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Erdoğan’ın Diyarbakır Mitingi

Erdoğan'ın Diyarbakır Mitingi

03 Eylül 2010 Cuma 17:49
Erdoğan, Diyarbakır'daki "Evet" mitinginde yeni bir anayasa sözü verdi.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ TAM METNİ İÇİN TIKLA

12 Eylül günü yapılacak anayasa referandumu için; AKP tarafından Diyarbakır'da düzenlenen "Evet" mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan, yeni bir anayasa sözü verdi.

Mevcut düzenlemenin "Kapı Aralama" olduğunu söyleyen Erdoğan; kapsamlı bir anayasa değişikliği için bunun başlangıç olduğunu söyledi.

MHP ve CHP'ye yüklenen Erdoğan, BDP'ye yüklenmemek için azami çaba harcadı. 'Şehit' asker gençlerin ve PKK militanı gençlerin acısını birden hissettiğini dile getiren Erdoğan, iktidarları döneminde yaptıkları icraatları anlattı. OHAL'in kaldırılması, TRT6 gibi icraatları dile getirdi.

AKP'nin Bölge milletvekillerinin de katıldığı mitinge; Diyarbakır il merkezi ve çevre ilçelerden yaklaşık onbin vatandaşın katıldığı miting olaysız bir şekilde sona erdi.

Veysel ZİLAN / HABER DİYARBAKIR

Diğer Haberler