Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Ergani’de 60 Kilo Patlayıcı Yakalandı

Ergani'de 60 Kilo Patlayıcı Yakalandı

06 Ağustos 2010 Cuma 07:56
Ergani ilçesinde takibe alınan bir otomobilde yapılan aramada 60 kilogram patlayıcı bulundu
Ergani ilçesinde takibe alınan bir otomobilde yapılan aramada 60 kilogram patlayıcı bulundu. Patlayıcının bulunması ardından Diyarbakır-Elazığ karayolu ulaşıma kapatılırken, kilometrelerce uzunluğu bulan araç kuyruğunda insanlar mahsur kaldı. Araç kuyruğunun uzun oluşu ve 6 saat boyunca yolda trafiğin kapalı olmasından dolayı birçok kişi duruma isyan etti. 

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün aldığı bir istihbaratı sonucunda, Ergani ilçesi yakınlarında siyah renkli bir otomil durduruldu. Araçtaki bir kişi gözaltına alınırken, araçta yapılan aramada 60 kilogram patlayıcı ele geçirildiği iddia etti.

Bu arada patlayıcılar için bomba imha uzmanları olay yerine çağrılırken, Diyarbakır-Elazığ karayolu araç trafiğine kapatıldı.

Diğer Haberler