Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Eruh’ta Emniyete Saldırı

Eruh'ta Emniyete Saldırı

03 Ağustos 2010 Salı 10:33
Siirt'in Eruh ilçesinde Emniyet amirliğine düzenlenen saldırıda bir polis hayatını kaybetti, biri polis iki kişi yaralandı.

SİİRT - Siirt'in Eruh ilçesinde PKK mensupları tarafından emniyet amirliğine düzenlenen saldırı ile ilgili Siirt Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada, 1 polisin hayatını kaybettiği, 1 polisin ve 1 vatandaşın yaralandığı belirtildi. Ayrıca açıklamada 3 PKK mensubunun da çıkan çatışmada öldürüldüğü ifade edildi.

Açıklamada "02 Ağustos 2010 tarihinde saat 22.00 sıralarında ilimiz Eruh ilçe emniyet amirliği binası ve lojmanlarına yönelik ön ve arka cepheden PKK/KONGRA-GEL örgütü üyelerince roketli saldırı; akabinde de taciz ateşinde bulunulmuştur.

Açılan ilk ateş sonucunda Eruh ilçe emniyet amirliğinde görevli polis memuru Ahmet Mutlu ölmüş. Aynı saldırıda polis memuru Muzaffer Çetin ise hafif şekilde yaralanmıştır.

Saldırı sonucu çıkan çatışmada 3 militan, olayda kullandıkları araç ve silahları ile birlikte ölü olarak el geçirilmiş, çatışma esnasında bir vatandaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır."  denildi.

(İLKHA)

Diğer Haberler