Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Erzurum’da Kürt çocuklarına saldırılar devam ediyor

Erzurum’da Kürt çocuklarına saldırılar devam ediyor

06 Aralık 2012 Perşembe 02:30
Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Kürt Öğrencilere ırkçı ülkücü grubun saldırması sonucu 8 öğrenci ağır yaralandı.

Geçen gün Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde kendilerini milliyetçi diye tanıtan fakat devletçilik ve vatanseverlikle hiç bir ilgisi bulunmayan bir grup ülkücü ırkçıları Kürt çocuklarına saldırdı.

Onlar bu ırkçı saldırıyı yaparken biz de Erzurumun Mahalle başı semtinde yaşayan Kürtlere yapılan saldırıyı ve geçtiğimiz Ramazan ayında genç bir kadının su içmesi üzerine kendisine yapılan saldırıyı hatırladık.

Geçen gün Erzurum Atatürk Üniversite’sinde okuyan Kürt öğrencilere, aralarında esnaf ve siyasi partilerin gençlik yapılanmalarında yer alanlarında olduğu belirtilen kalabalık bir ülkücü grup saldırmıştı. Kürt çocuklarına yapılan ırkçı ve Faşist saldırıda 8 Kürt öğrenci ağır yaralanmıştı. Kampüs içerisinde yapılan saldırı sırasında olay yerine gelen polisler saldırgan grup yerine Kürt öğrencilerine biber gazıyla müdahale etmiş, Müdahale sonrası başlayan gerginlik devam ederken, polisler Kürtlerin kaldığı mahallelerin girişlerine ise barikat kurmuştu.

Bu gecede ellerinde Türk bayrağı ile yaklaşık 300 kişilik grup Kürt çocuklarının okuduğu fakülteye girerek, Kürt çocuklarına saldırdılar.  Saldırı sırasında arbede yaşandı ve okulda gerginlik ise devam ediyor.

Diğer Haberler