Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Esad: ’Suriye’ye Dış Müdahaleyi Dünya Kaldıramaz’

Esad: 'Suriye'ye Dış Müdahaleyi Dünya Kaldıramaz'

08 Kasım 2012 Perşembe 20:43
Esad, "Ben Suriyeliyim. Burada yaşayıp, burada öleceğim" dedi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, İngiltere'nin "güvenli çıkış" önerisini reddetti. Ülkesini terk etmeyi düşünmediğini belirten Esad, "Ben Suriyeliyim. Burada yaşayıp, burada öleceğim" dedi. Suriye lideri olası bir dış müdahaleye karşı, "Suriye'ye dış müdahalenin bedelini dünya kaldıramaz" uyarısı yaptı.

 
Rus televizyonu Russia Today'e konuşan Esad, "Ben kukla değilim. Beni Batı yaratmadı ki, Batı'ya veya bir başka ülkeye gideyim. Ben Suriyeli'yim. Suriye'de doğdum. Suriye yaşayıp, Suriye'de öleceğim" ifadesini kullandı.
 
İngiltere Başbakanı David Cameron geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Suriye'de kan dökülmesinin önüne geçecekse Devlet Başkanı Beşşar Esad'in ülkesini güven içinde terk etmesi konusunda güvence verilmesini destekleyeceğini” söylemişti.
 
ASKERİ MÜDAHALE UYARISI
 
Esad röportajda ayrıca, Suriye'ye olası bir dış müdahalenin bedelinin, dünyanın kaldıramayacağı boyutlarda olacağını söyledi.
 
Esad, "Suriye işgal edilirse, bunun domino etkisi Atlantik'ten Pasifik'e, tüm dünyada hissedilir... Biz istikrar ve sekülerizmin bölgedeki son kalesiyiz" diye konuştu.
 
Suriye lideri, "Batı'nın müdahalede bulunacağını sanmıyorum. Ama eğer böyle bir şey yaparlarsa, bir sonraki gelişmenin ne olacağını kimse bilemez" dedi.

Diğer Haberler