Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Faili Meçhuller Davası’nda bir tutuklama

Faili Meçhuller Davası'nda bir tutuklama

28 Temmuz 2012 Cumartesi 02:16
Albay Temizöz'ün de yargılandığı davada hakkında arama kararı bulunan 'Yavuz hoca' kod adlı Uzman Çavuş Kıyat, Ankara'da gözaltına alındıktan sonra Diyarbakır'da tutuklandı.

Şırnak'ta 1993-1995 yılları arasında işlenen faili meçhul cinayetlerden sorumlu oldukları iddiasıyla Kayseri eski İl Jandarma Komutanı emekli Albay Cemal Temizöz ve eski korucubaşı Kamil Atağ'ın yargılandığı davada ismi geçen, ancak şimdiye kadar sadece kod adıyla bilinen 'Yavuz hoca' kod adlı Uzman Çavuş Burhanettin Kıyat tutuklandı.

Ankara'daki evinde gözaltına alınan Burhanettin Kıyat, Diyarbakır'a getirildi. Kıyat, TMK 10. madde ile görevli Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Hakkındaki iddiaları reddeden Kıyat, "birden fazla adam öldürmek" suçundan tutuklanarak Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Kıyat'ın yakalanmasını sağlayan müşteki avukatlarından Tahir Elçi, "6 ay önce şikayetçi vekili olarak mahkemeye yazılı başvuruda bulunduk. Tanık ifadelerinde Yavuz olarak ismi geçen kişinin Temizöz ekibinin başında olduğunu belirtmiştik. Savcılığa, Kıyat'ın gerçek kimliğine ilişkin deliller sunmuştuk. Savcılık bu delilleri değerlendirerek, Yavuz'un bu kişi olduğuna karar verdi. Talebimiz üzerine Yavuz'un Burhanettin Kıyat olduğu ortaya çıktı" dedi.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde halen süren davada Kayseri eski İl Jandarma Komutanı emekli Albay Cemal Temizöz, Cizre eski Belediye Başkanı ve eski korucubaşı Kamil Atağ ile PKK itirafçıları Fırat Altın (Abdulhakim Güven), Hıdır Altuğ, Adem Yakin ile korucular Kukel ve Tamer Atağ yargılanıyor.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları