Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
FBI: Gülen ile birlikte çalışıyoruz

FBI: Gülen ile birlikte çalışıyoruz

11 Temmuz 2012 Çarşamba 20:01
Bölgedeki etnik ve kültürel gruplarla ortaklıktan gurur duyduklarını belirten FBI, ortaklık kurulan örgütleri ise şöyle sıralıyor:

Amerikan iç istihbarat örgütü FBI kendi resmi sitesinde yayınladığı bir bilgilendirmede 'Houston sosyal yardım programı' adı altında işbirliği yaptıkları kurumları sıraladı. Bunlar arasında Gülen Enstitüsü de bulunuyor.

Türkiye’de adeta AKP hükümetinin ortağı ve Erdoğan ile birlikte “eş-başbakan” gibi hareket eden Fethullah Gülen’in FBI bağlantısı da ortaya çıktı. Daha önce Gülen cemaatine ait okulların CIA’nın arka bahçesi olarak da kullanıldığı da iddia edilmişti.

FBI internet sitesinde (http://www.fbi.gov/houston/news-and-outreach/in-your-community/outreach) “Houston Sosyal Yardım Programı” kapsamındaki faaliyetlere yer verildi.

Houston Bürosu, FBI’nın yerel ayaklarından birini oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası uzantısı olan Houston, kendi özel kaynaklar, istihbaratı ve uzmanlığı ile masaya oturduklarını söylüyor.

Houston topluluğunun amaçları arasında özellikle “terörizm, siber-kriminalite ve çeteler üzerine araştırmalar yapıldığı” ve gerçekleştirilen ortaklıklarla “yerel düzeyde ekonomik casusluk ve terörizm eylemlerine karşı korunduğu” ifade diliyor.

Bölgedeki etnik ve kültürel gruplarla ortaklıktan gurur duyduklarını belirten FBI, ortaklık kurulan örgütleri ise şöyle sıralıyor:

Anti-Defamation League

NAACP;

Birleşik Latin Amerika Yurttaşları (LULAC)

Gülen Enstitüsü;

Raindrop Türk Evi;

Güney Asya Ticaret Odası ve

Greater Houston İslami Derneği

Kaynak: ANF

Diğer Haberler