Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Federal Kürdistan Başkanı’ndan Bağdat’a sert uyarı

Federal Kürdistan Başkanı'ndan Bağdat'a sert uyarı

29 Temmuz 2012 Pazar 16:50
Federal Kürdistan Başkanı Mesud Barzani, Bağdat ile yükselen tansiyon konusunda, "Petrol anlaşmazlığının bütçeye yansıması savaş ilanı olur." dedi.

Barzani; "Eğer Bağdat hükümeti petrol anlaşmazlığı yüzünden bölgesel yönetime bütçeden yapılan ödemelerde kısıntıya giderse bunu savaş ilanı sayarız." dedi.

Kürd Yönetimi’nin Başkanı Mesud Barzani, El Cezire'den Jane Araf'a verdiği röportajda Bağdat'a yönelik sert açıklamalarda bulundu. 

Türkiye'ye tankerlerle petrol sevkıyatının ardından iyice yükselen petrol geriliminin bütçe krizine dönüşmesini sineye çekmeyecekleri mesajını verdi. 

Güney Kürdistan Kürd Yönetimi, Bağdat`ın F-16 satın almasından da rahatsız. Barzani, "Kürdistan’ı her koşulda koruruz." diyor. 

Barzani, yönetimlerince eğitilen ve Suriye'ye gönderilen Suriyeli Kürdler konusunda da, "Bu, Suriye'de düzen tamamen çökünce, orada boşluk olunca Suriyeli Kürdlerin bir rol oynayabilmesi için bir önlem. Amaç, Kürd halkına yönelik bir ihlal olmaması. Suriye içinde daha iyi bir geleceğe sahip olmak, tüm Suriyeliler gibi Kürdlerin de hakkı." dedi.

Diğer Haberler