Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Filistinliler, Ramallah’ta sokağa çıktı

Filistinliler, Ramallah’ta sokağa çıktı

04 Temmuz 2012 Çarşamba 15:14
Abbas'ın, İsrail ile yeniden müzakere masasına oturma planını protesto ederek Ramallah'ta sokağa çıkan Filistinliler, İsrailli bir yetkilinin Ramallah’a gelerek yeniden görüşme adımı atmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Filistin Lideri Mahmud Abbas'ın, İsrail ile yeniden müzakere masasına oturma planını protesto ederek Ramallah'ta sokağa çıkan Filistinliler, İsrailli bir yetkilinin Ramallah’a gelerek yeniden görüşme adımı atmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın 2010 Eylül ayında askıya alınan müzakereleri yeniden başlatmak için girişimlerde bulunarak İsrail ile müzakere masasına yeniden oturma planı protesto eden Filistin halkı sokaklara çıktı. Ramallah merkezinde toplanarak görüşmelerin iptal edilmesini isteyen Filistinliler, Tel Aviv yönetimiyle yapılacak tüm müzakerelere karşı olduklarını kaydetti.

Mahmud Abbas'ın, İsrail eski Savunma Bakanı ve mevcut Başbakan yardımcısı Shaul Mofaz'ın Ramallah'ı ziyeret edeceği yönündeki açıklaması üzerine sokağa çıkan Filistin halkı, İsrailli bir yetkilinin Ramallaha gelerek yeniden görüşme adımı atmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Gazze ve işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilere karşı işlenen suçlardan Mofaz'ın sorumlu olduğunu kaydeden Filistinliler, Mofaz ile müzakere masasına oturulmasını kınadı.

1 Temmuz günü yapılması planlanan görüşmenin bir başka tarihe ertelendiği belirtilirken, yeni tarih hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Liberal, Siyonist Kadima Partisi lideri Mofaz, geçen ay Benjamin Netanyahu ile koalisyon kurmasından bu yana müzakerenin tekrar başlaması için Abbas'la görüşme talep ediyor.

Diğer Haberler