Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Fransız Hükümetinden Bakan Eker’e Şövalye Nişanı

Fransız Hükümetinden Bakan Eker'e Şövalye Nişanı

06 Aralık 2012 Perşembe 01:26
Fransa Tarım Bakanlığı tarafından 1883 yılından bu yana verilen "Tarım Alanında Şövalye Liyakat Nişanı'na (Chevalier dans I'Ordre du Merite Agricole)" bu yıl Türkiye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker layık görüldü.

Tarım alanında emeği geçenlerin çabalarını artırmak ve bu yöndeki çalışmaları ödüllendirmek amacıyla 129 yıldır uygulanan Şövalye Liyakat Nişanı, üretime katkı sunanlara veriliyor.

Dönemin Tarım Bakanı Jules Meline tarafından, milli servetin önemli bir parçası olan tarım alanında verilen hizmetlerin altını çizmek amacıyla başlatılan Liyakat Nişanı, 129 yıldır Türkiye'ye ilk kez veriliyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Tarım Alanında Şövalye Liyakat Nişanı'na 2011 yılında düzenlenen G20 Bakanlar toplantısında önemli kararların alınmasında oynadığı etkin rol nedeniyle layık görüldü

Tarım Alanında Şövalye Liyakat Nişanı; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'e Fransa'nın başkenti Paris'te 7 Aralık'ta düzenlenecek törenle Fransa Tarım Bakanı Stephane Le Foll tarafından verilecek.

Liyakat Nişanı için Paris'e gidecek olan Türkiye heyeti ile Fransa Tarım Bakanlığı arasında Türkiye-Fransa Tarım Yürütme Komite Toplantısı yapılacak. Bakan Eker ile Fransa Tarım Bakanı Stephane Le Foll arasında iki bakanlık ilişkilerinin geliştirilmesini amaçlayan iyi niyet beyanı imzalanacak.

Diğer Haberler