Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Fuad Hüseyin: ABD, Kürdistan’a desteğini açıkça beyan etti

Fuad Hüseyin: ABD, Kürdistan’a desteğini açıkça beyan etti

25 Mart 2017 Cumartesi 13:52
Kürdistan Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin, ABD öncülüğündeki DAİŞ Karşıtı Uluslararası Koalisyon’un Washington’daki toplantısına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Washington’da düzenlenen DAİŞ Karşıtı Uluslararası Koalisyon üyesi 68 ülkenin dışişleri bakanları ve üst düzey yetkililerinin katıldığı toplantıya Kürdistan’ı temsilen katılan Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin, toplantıda görüşülen konulara dair açıklamalarda bulundu.

PEŞMERGENİN ROLÜNDEN ÖVGÜYLE SÖZ EDİLDİ

Washington’da Kürdistan24’e konuşan Fuad Hüseyin, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Donald Trump ile yaptıkları görüşmeden ve söz konusu toplantılarda DAİŞ ile mücadelede Peşmergenin rolünden övgüyle söz edildiğini dile getirdi.

Bölgenin geleceği ile ilgili planlarda Kürtlerin ve Kürdistan’ın rolünün öneminin küresel ve bölgesel güçler tarafından görüldüğüne dikkat çeken Fuad Hüseyin, “Başta, Başkan Trump’ın liderliğindeki toplantı olmak üzere bütün birleşimlerde, özellikle de ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Peşmergenin rolüne çokça değindi. Koalisyon ülkeleri terörle mücadelede Kürdistan’a her alanda destek çıkacakları beyanlarını yineledi.” diye konuştu.

Kürdistan24

Diğer Haberler