Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Gannuşi: Arap Baharı Kudüs`ü de Özgürleştirecek

Gannuşi: Arap Baharı Kudüs`ü de Özgürleştirecek

12 Haziran 2012 Salı 12:01
Raşid El-Gannuşi, Mısır Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi Muhammed Bedii ile bir araya geldiği toplantıda "Arap Baharı Halklardan Sonra Kudüs`ü Özgürleştirecek" dedi.

Tunus En-Nahda Hareketi lideri Şeyh Raşid El-Ğannuşi, Mısır`da siyasi liderlerle ve cumhurbaşkanı adaylarıyla yaptığı görüşmelerde Filistin davasının boyutlarını ve karşı karşıya olduğu tehditleri ele aldığını söyledi.

El-Ğannuşi, dün akşam (11 Haziran Pazartesi) Kahire`de Adalet ve Hürriyet Partisi üyeleriyle görüşmesinin ardından Filistin Enformasyon Merkezi`ne verdiği demeçte, Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi, Adalet ve Hürriyet Partisi üyeleri ve cumhurbaşkanı adaylarıyla yaptığı görüşmelerde Filistin davasının görüşmelerin ana gündem maddeleri arasında yer aldığını belirtti.

Raşid El-Ğannuşi, görüşmelerde Filistin davası ve Arap Baharı ülkelerinin rolü konusunda ortak görüşe sahip olduklarının ortaya çıktığını ifade ederek, Arap Baharı ülkelerindeki devrimcilerin halkları özgürlüğüne kavuşturma savaşından sonraki savaşlarının Kudüs`ü ve Mescid-i Aksa`yı özgürlüğüne kavuşturma savaşı olacağını söyledi.

En-Nahda Hareketi lideri, ümmetin halinin ancak Filistin ile istikrara kavuşabileceğine işaret ederek, Filistin`in ümmetin termometresi ve bedendeki kalp gibi olduğunu ifade etti.

Raşid El-Ğannuşi, Tunus`ta devrim başladığında devrimcilerin "Halk Filistin`i kurtarmak istiyor" sloganları attığını söyledi.
 

Diğer Haberler