Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Genç İstihdamı İçin 24 Milyon Avro Finanse Edilecek

Genç İstihdamı İçin 24 Milyon Avro Finanse Edilecek

04 Ocak 2013 Cuma 08:27
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı (İKG PRO), "Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı"na yönelik teklif çağrısını yapmıştı. Söz konusu hibe programı kapsamında uygulanaca

Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) Operasyon Faydalanıcısı olarak yürüteceği hibe programı kapsamında, gençlerin istihdam edilebilirliğinin geliştirilmesi, girişimcilik becerilerinin arttırılması ve bu yönde rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin iyileştirilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda, arz-talep arasındaki uyuma katkı sağlanmasına, ilgili aktörler arasında işbirliğinin geliştirilmesine, aktif işgücü piyasası politikaları oluşturulmasına, gençler için uyum, profil çıkarma, danışmanlık, staj, eşleştirme gibi hizmetlerin sağlanmasına, okul sonrası işe geçişin kolaylaştırılmasına, üniversite ve sanayi arasında daha güçlü işbirliği bağlarının oluşturulmasına yönelik projeler bekleniyor.

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP*) "İstihdam Önceliği" çerçevesinde uygulanacak olan "Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı" kapsamında, üniversite veya lise mezunu işsiz gençlerin, daha düşük öğrenim düzeyine sahip işsiz gençlerin, okulu terk edenlerin, eğitimine devam eden gençlerin ve engelli gençlerin istihdamlarını ve istihdamda kalmalarını sağlayacak çalışmalar yürütülecek.

İstihdam alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, meslek okulları, kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşları, sendikalar, konfederasyonlar, kamu kurumları yerel yönetimler vb. gibi kar amacı gütmeyen tüzel kişilik sahibi kuruluşlar hibelerden yararlanabilecek. 24 milyon Avro bütçeli hibe programı çerçevesinde sunulacak hibe projeleri için 200 bin Avro ile 400 bin Avro arasında hibe desteği sağlanacak.

Proje başvurusu yapmak isteyen kurum ve kuruluşlara hibe programı hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla çeşitli illerde bilgilendirme günleri düzenlenecek.

10 Ocak 2013 tarihinde 18 Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu .(ÇANAKKALE)'de, 13.30-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte hibe programının tanıtımı yapılacak ve başvuru için uygunluk kıstasları açıklanacak. Bilgilendirme günü sonrasında, proje başvurusu yapmak için uygun olan kurum ve kuruluşların temsilcilerine, proje yazma sürecinde ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlanacak. (Yunus Şani - İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları