Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Gerekirse Yeniden Devrim Yaparız”

"Gerekirse Yeniden Devrim Yaparız"

26 Mart 2012 Pazartesi 06:45
Mısır Özgürlük ve Adalet Partisi, Askeri Konsey'in meclisi feshetme tehdidine karşı "Gerekirse yeniden devrim yaparız" açıklamasını yaptı.

Mısır Yüksek Askeri Konsey'in hükümet için gensoru önergesi vermeye hazırlanan Müslüman Kardeşler tarafından kurulan Özgürlük ve Adalet Partisi'ne "Genzuri hükümetini düşürürseniz biz de mevcut Anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle meclisi fesh ederiz." diyerek tehdit ettiği bildirildi.

Özgürlük ve Adalet Partisi'nin ise bu tehdit üzerine bir açıklama yaparak "Gerekirse yeniden devrim yaparız." dedi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın ülkenin geçiş sürecinde bugüne kadar hep itidalli davrandığı görüşüne yer verilen açıklamada Teşkilatın Askeri Konsey'in belirtilen süre içerisinde yetkileri devretmesi gerektiğine inandığı görüşüne yer verildi.

Genzuri hükümetinin çok ciddi başarısızlıklar sergilediği belirtilen açıklamada mevcut hükümetin istifa etmesi için çok sayıda sebep olduğu, Port Said'deki stadyum saldırısında gösterilen zaafiyetin bile istifa için yeterli bir sebep olduğu görüşüne yer verildi. Hükümetin Mısır'ın kaynaklarını israf ettiği, devlet fonlarının kullanımının şeffaf olmadığı savunulan açıklamada Müslüman Kardeşler'in itidalli tavırlarının suistimal edildiğine dair bir inanç oluştuğu bildirildi.

Açıklamada son olarak "Birileri eski rejimin yeniden canlanması için uğraşıyor. Müslüman kardeşler ise yeni bir devrim yapmak için hazırdır. Allah Mısır'ı fitneden korusun ve halkı özgürlüğüne kavuştursun." denildi.

Diğer Haberler