Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Gerillanın Tek Şartı Öcalan’ın Özgürlüğü” İddiası

"Gerillanın Tek Şartı Öcalan’ın Özgürlüğü" İddiası

09 Aralık 2012 Pazar 18:34
PKK militanı Deniz, “Benim ve tüm arkadaşlarım için tek şartımız Önderliğimiz Öcalan’ın özgür bırakılmasıdır” diye kısa ve net bir cevap veriyor.

PKK'ye yakınlığıyla bilinen ANF'de Şahin CAN'ın Kandil izlenimlerini yayınlanan yazı dizisinde; Kürdistan İşçi Partisi militanlarının tek bir şartları olduğu, bu şartın da Deniz isimli militanın ağzından, "Öcalan'ın serbest bırakılması" olduğu yönünde bir belirlemeye yer verildi.

Yazının ilgili kısmı şöyle: "Kazakistan’dan gerillaya katılmış bir Kürt sözü alıyor. Adı Deniz. “Benim ve tüm arkadaşlarım için tek şartımız Önderliğimiz Öcalan’ın özgür bırakılmasıdır” diye kısa ve net bir cevap veriyor. Ve ekliyor: “Önderliğimiz Öcalan’ın özgürleşeceği günler, halkların mutlu yarınları çok yakındır.”

"GÜNEY KÜRDİSTAN'ın ÖCALAN'IN ESERİ" OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Yazıda daha ilginç bir iddiaya daha yer verildi. PKK'nin savaştığı ve Öcalan'ın aleyhe onlarca beyanına rağmen, Güney Kürdistan'ın Öcalan sayesinde kurulduğu iddia edildi. Bu konuya ilişkin yazının ilgili kısmı, bir mililtanın ağzından şöyle yazılmış:

"Alman asıllı bir kadın gerilla cevap veriyor. Adı Ruken. “Şimdi Suriye’deki gelişmeler, hatta Güney Kürdistan’daki Federasyon bile Öcalan’ın mücadelesi sonucu ortaya çıkmıştır.”

MİLİTAN'A "BABAM HAİN" DEDİRTTİLER

Hukukta ve geleenekte kişinin kendi babası veya yakınları hakkında fikir beyan etmesi veya aleyhe fikir beyan etmesi yadırganır. Buna "tanıklıktan çekinme hakkı" denir ve hakim bunu hatırlatmak zorundadır. Medya için de bu durum geçerlidir.

Haberin buna ilişkin kısmı şöyle:

Sözü babası köy korucusu olan Uludere’nin Şenoba köyünden katılmış Tufan alıyor. “Öcalan bize kendimiz olmayı öğretti. Babam gibi Halkına, toplumuna ihanet ederek uzun yıllar yaşayacağıma burada kutsal amaçlar uğruna, özgür bir şekilde birkaç gün bile yaşamak bana yeterlidir.”

Diğer Haberler