Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Google’dan İnternetten Telefon Hizmeti

Google’dan İnternetten Telefon Hizmeti

27 Ağustos 2010 Cuma 09:25
İnternet arama motoru Google faaliyet alanlarını genişletmeye devam ediyor.

Euronews'in haberine göre, akıllı telefonların çalışmasına olanak sağlayan Android platformundan sonra teknoloji devi, bu defa da kullanıcılarına internet üzerinden telefon görüşmesi yapma imkanı tanıyacak.

Google'ın elektronik posta servisi Gmail iki yıldır görüntülü ve sesli görüşme hizmeti sunuyordu. Ancak her iki tarafın da bilgisayar kullanmasını gerektiren bu durumun, uygulanacak yeni serviste doğrudan cep telefonları ve sabit hatların aranabileceği şekilde gerçekleşeceği belirtildi.

Google, yeni servisini, en büyük rakibi Skype ve diğer telefon operatörlerinden çok daha ucuz olacağı iddiasıyla tanıttı.

2003 yılında kurulan Skype'nin şu anda 124 milyon kullanıcısı olduğu ve bunun 8 milyonunun ödemeli servisi kullandığı kaydedilirken, Google, tam rakamları açıklamasa da Gmail'in dünya genelindeki kullanıcı sayısınınsa 200 milyon civarında olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

AKnews

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları