Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Gül: Af Referandum Sonrasında

Gül: Af Referandum Sonrasında

31 Ağustos 2010 Salı 13:27
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, referandum süreci sonrasında genel af konusunun konuşulabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını cevapladı.

Gül, genel af tartışmalarıyla ilgili bir soruyu da, “Şimdi ne denirse polemiğe girer. O bakımdan referandum süreci bitsin, ondan sonra konuşulur” diye cevapladı.

Cumhurbaşkanı, referandum sürecinde yükselen tansiyonun düşmesine yönelik bir çağrıda bulunup bulunmayacağına ilişkin bir soruyu cevaplarken de, “Yeteri kadar çok söyledim. Her gün aynı şeyi tekrarlayacak halim yok. Referandum bitsin bakalım. O zaman sakinleşir ortalık. O zaman Türkiye'nin büyük meselelerine daha soğukkanlı bakılır. Şimdi nasıl olursa olsun, ister istemez bir sandık söz konusu olunca her şey polemik konusu oluyor. Biraz bekleyelim bakalım” diye konuştu.

(İLKHA)

Diğer Haberler