Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Gül’den BDP ile görüşme açıklaması

Gül’den BDP ile görüşme açıklaması

18 Ekim 2012 Perşembe 14:55
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bu meseleler kendi haline bırakılırsa hiç ummadığınız yollara, çıkmaz sokaklara gider" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BDP'li milletvekilleri ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Herkesin her türlü katkıyı sağlamak için uğraşması gerekir. Bu meseleler kendi haline bırakılırsa hiç ummadığınız yollara, çıkmaz sokaklara gider" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kadim Kent Kayseri Tanıtım Günleri" etkinliğine katılmak üzere geldiği ATO Congresium'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.BDP’li milletvekilleri ile yaptığı görüşmeye ilişkin bir soruyu yanıtlarken, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, DTK Eş Başkanı Ahmet Türk ve BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile görüştüğünü belirten Gül şunları söyledi:

"Bu iddiadan olağanüstü yeni bir durum çıkartmak doğru değil ama hatırlatmak isterim ki Türkiye'nin en önemli konusu bu mevzulardır. Türkiye'nin en önemli konusunun, en önemli hayati meselesinin bu meseleler olduğunu görmezsek çok büyük yanlış yaparız. Dolayısıyla Türkiye'nin geleceği açısından bu meseleleri, sorunları sahiplenmemiz ve bunları doğru mecrasına sokmamız için herkesin uğraşması gerekir. Yoksa bu meseleler kendi haline bırakılırsa hiç ummadığınız yollara, çıkmaz sokaklara gider. Bunların da gelecek nesillere maliyeti çok büyük olur. Onun için Türkiye'nin zaten devamlı gündemi budur. Türkiye'nin geleceğini düşünen herkesin de bu mevzulara önem verip, her türlü yapıcı katkıyı, doğru ve kapsamlı çalışmayı yapması gerekir.”   ANF

Diğer Haberler