Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Güllerin Efendisi Hz. Muhammed (sav)”

"Güllerin Efendisi Hz. Muhammed (sav)"

29 Nisan 2012 Pazar 11:04
Dicle Üniversitesi Çevre Kulübü, D.Ü Kongre Merkezinde Kutlu Doğum Ayı münasebetiyle "Güllerin Efendisi Hz. Muhammed (sav)" adlı bir program düzenledi.

Kutlu Doğum münasebetiyle Dicle Üniversitesi Çevre Kulübü tarafından üniversitenin Kongre Merkezinde Kutlu Doğum Etkinliği düzenlendi. Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Hafız Alper Kanderun'un Kur'an tilavetiyle başlayan etkinliğe konuşmacı olarak Yrd. Doç Dr. Ali Budak katıldı.

Sevgi Peygamberi
"Peygamberimiz, sevgi ve muhabbet Peygamberidir" diyen Budak, Efendimiz'in (SAV) hayatından örnekler vererek, "Efendimiz (sav) insana çok değer verirdi, birisiyle konuşmaya başladığında o zat yüzünü çevirmeyene kadar Efendimiz (SAV) yüzünü çevirmezdi. Efendimizin (SAV) insana verdiği değer milliyet, meşrep farkı gözetmeksizin verdiği değerdi. Ashabın dertleriyle ilgilenirdi. İnsanların en küçük dertleriyle bile ilgilenir o zatın rencide olmaması için elinden geleni yapardı. Efendimiz (SAV) bütün insanlara zengin-fakir, büyük-küçük, patron-işçi, demeden eşit davranırdı. Peygamberimiz (sav) kimseyi incitmez, kimseyle çekişmez, kimseyi ayıplamazdı. Allah Resulü aynı zamanda çok vefakârdı. Peygamberimiz (SAV) misafirlerine çok ikramlarda bulunurdu. Efendimiz (SAV) çocukları çok severdi, çocukların başlarını okşamadan geçmezdi" ifadelerini kullandı.

Dinimiz Hayatımızın Her Alanında Olmalı
"Dinimizi sadece eve hapsetmeyelim" diyen Yrd. Doç. Dr. Ali Budak, Efendimiz'in (SAV) bize öğrettiği din, hayatın her alanı içindir. Dinimiz hayatın her alanındadır. Dinimizi sadece evimize hapsetmeyelim" dedi.

(Emrullah Araz - İLKHA)


 

Diğer Haberler