Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Haber Türk TV’den Sıdkı Zilan’a ”Kürdistan” Sansürü

Haber Türk TV'den Sıdkı Zilan'a "Kürdistan" Sansürü

05 Aralık 2012 Çarşamba 22:44
Haber Türk TV, "Türkiye'nin Nabzı" isimli programa, günboyu Av.Sıdkı ZİLAN'ı anons ettiği halde, "Kürdistan" kelimesinden dolayı bağlanmadı.

Haber Türk Televizyonunda yayınlanan "Türkiye'nin Nabzı" programının bugünkü konusu, Hizbullah Cemaati ile yakınlığı tartışılan Hür Dava Partisi idi.

Programın anonsunda, programa Kürdistan İslami İnisiyatifi kurucularından Av.Sıdkı ZİLAN'ın da telefonla katılacağı, günboyu duyurulmuş olmasına rağmen bu gerçekleşmedi.

Haber Türk TV'nin, Kürdistani hassasiyeti ve Hizbullah hakkında söyleyecek sözü olmasına ve de anonslara rağmen Av.Sıdkı ZİLAN'ın programa alınmaması düşündürücü bulundu.

Av.Sıdkı ZİLAN, haberdiyarbakır'a yaptığı açıklamada, "bugün öğleden sonra, mezkur programa katılıp katılmayacağımı sordular, ben de olumlu baktım. Yani teklif onlardan geldi. Ancak, günboyu verilen anonslarda tanıtımın eksik olduğunu gördüm ve Kürdistan İslami İnisiyatifi'nin kurucularından olduğumu, keza ismimin de "Sıtkı" olarak değil "Sıdkı" olarak yazılması gerektiğini telefonla bildirdim. Zannedersem "Kürdistan" kelimesi onların hoşuna gitmedi ve bizi programa davet etmelerine, bu konuda mutabakata varmış olmamıza rağmen bu gerçekleşmedi" dedi.

Diğer Haberler