Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Haber7.com’un Yayın Anlayışı

Haber7.com'un Yayın Anlayışı

16 Haziran 2012 Cumartesi 10:48
Azadi İnisiyatifi haberini ilgisiz bir fotoğrafla veren haber7.com sitesi, basın ahlakını hiçe sayıyor.

Geçen hafta sonu (9-10 Haziran) Diyarbakır'da ilan edilen Azadi İnisiyatifi haberini verirken, başka bir yapılanmanın fotoğrafını kullanan haber7.com sitesi, tüm uyarılara rağmen ahlaki olmayan tutumunda ısrar ediyor.

http://www.haber7.com/guncel/haber/889382-diyarbakirda-yeni-bir-kurt-insiyatifi Linkinde AA'dan aldığı haberi, DTK'ya ait eski bir foto ile veren haber7.com sitesi, Azadi İnisiyatifi yetkililerinin tüm uyarılarına rağmen ahlaki olmayan tutumunda ısrar ederek, basın ahlakını hiçe saymaya devam ediyor.

AA Ajansıyla görüşen Azadi İnisiyati yetkilileri, ajansın bu fotoğrafı servis etmediğini, sadece haber metninin ajansa ait olduğunu teyid ederken, haber7.com'un bu tavrını bilerek saptırma, yanlış imaj oluşturma ve bilgi kirliliği yaratmaya matuf olduğunu söylediler. DTK'nın fotografından rahatsız olmadıklarını, rahatsız oldukları konunun gerçeğin yanlış aktarılması, yanlış enformasyon olduğunu dile getiren yetkililer, "bu durum, saygın bir haber sitesi olan haber7.com'a yakışmıyor, bir zamanlar kartel medyasının yaptığı bu tür ahlak dışı yayınları maalesef bugünlerde kendilerine İslami medya diyen kesim yapıyor" diye tepki gösterdiler.

Bir hafta sonra düzeltme

haber7.com, 16 Haziran 2012 11:59 itibariyle hatasından dönerek sözkonusu toplantı ile ilgili fotoğrafı düzeltme yoluna gitmiştir. Şu anda sitede toplantıda çekilmiş bir fotoğraf yer almaktadır. 

HABER DİYARBAKIR

Diğer Haberler