Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Hac Kayıtları 27 Mart Salı Günü Başlıyor

Hac Kayıtları 27 Mart Salı Günü Başlıyor

25 Mart 2012 Pazar 15:45
Bu yılki hac kayıtları 27 Mart- 12 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek. 2011'de kuraya katılıp hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri otomatik yapılacak.

2012 yılında Hacca gitmek isteyenler için başvurular 27 Mart -12 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacak. 2011 yılında kur'aya katılanlar için 'Kayıt yenileme', ilk defa müracaat edecekler içinde 'ön kayıt' yaptırma usulünün uygulanacak.

2011 yılında ön kayıt yapan ve yedekte kalan hacı adaylarının kayıt işlemleri otomatik olarak yapılacak.

Bu yıl Hacı adayları, kayıtlarını il ve ilçe müftülüklerine bizzat başvurarak yapabilecekleri gibi elektronik ortamda da yapabilecek.

Hacı adayları, kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini "http://hac.diyanet.gov.tr" adresinden salı gününden itibaren kontrol edebilecek. Durumunda değişiklik yapmak isteyenler müftülüklere başvurarak işlemlerini yaptıracak.

İlk defa yazılacak olanlar ise Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenmiş olan Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Bank Asya, Albaraka Türk, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk şubelerinden herhangi birine 15 TL yatırarak kayıtlarını müftülüklerden veya elektronik ortamda tamamlayabilecek.

Hacı adayları hangi kategoriyi tercih ederlerse, o kategoride kuraya girebilecek, dolayısıyla daha sonra kategori değiştiremeyecek.

Başvurularını müftülüklere yapılacakların, nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunu dilekçeye eklemeleri gerekiyor.

Daha önce hacca gidenlerin müracaatı kabul edilmeyecek. Müracaatlardan veya kura çekiminden sonra hacca gittiği tespit edilenlerin ise, kayıtları iptal edilecek ve kayıt ücreti iade edilmeyecek.

Diğer Haberler