Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Halit Advan: Kürt dili ve Kürt varlığı kabul edildi

Halit Advan: Kürt dili ve Kürt varlığı kabul edildi

05 Haziran 2012 Salı 21:52
Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na yeniden seçilen Av Halit Advan: İnkâr edilen, varlığı kabul edilmeyen 'kart ve kurt' diye istihza edilen Kürt dili ve Kürt varlığı kabul edilmiş, Kürt açılımı Ak Parti döneminde gerçekleşmiştir.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Cumartesi günü yapılan Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı 4. Kongresinde Halit Advan yeniden il başkanlığına seçildi.

Milletvekili Oya Eronat ve Sur İlçe Başkanı Şafak Yontürk, Kayapınar ilçe Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı, Bağlar ilçe Başkanı Erdal Erdal ve Yenişehir İlçe Başkanı Serdar Budak ile birlikte basın açıklaması yapan Advan, 3 dönem üst üste iktidar olan AK Parti'nin, siyasetinin merkezine milleti koyduğunu ifade etti.

Advan, "İnkâr edilen, varlığı kabul edilmeyen 'kart ve kurt' diye istihza edilen Kürt dili ve Kürt varlığı kabul edilmiş, milli birlik ve kardeşlik projesi ile Kürt açılımı Ak Parti döneminde gerçekleşmiştir. 75 milyon vatandaşımızın tamamını kardeş, hukuk önünde eşit, ekonomik ve siyasi olarak birinci sınıf vatandaş yapana kadar durmak yok, yola devam diyoruz" diye konuştu.

İLKHA

Diğer Haberler