Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Halk, Bayrama hazırlanıyor

Halk, Bayrama hazırlanıyor

24 Ekim 2012 Çarşamba 15:26
Kurban Bayramı binlerce yıldır özgürlük ve kurtuluş sevincinin bir ifadesi olarak kutlanıyor.
Her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında çeşitli bahaneler üreterek halkın bayramları kutlamasına engel olmaya çalışan PKK/BDP, başta Hakkari ve ilçeleri olmak üzere birçok yerde vatandaşları bayramları protesto etmeye davet ediyor. Bazı yerlerde ise bu çağrı fiili baskıya dönüşüyor.
 
Kurban Bayramından hemen önce BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, `İçeride ölümler bu kadar yaklaşmışken biz bayram yapamayız. Hala bu ülkenin dağlarında kan akarken, savaş varken, bayram yapamayız, bayram bize haramdır…` sözleri dikkatlerden kaçmazken halk soruyor; `Newrozları kutlarken de dağlarda ölüm vardı, neden Newroz size haram değil de Kurban Bayramı size haram?`
 
PKK'nin İslami bayramları protesto edip gayri İslami gün ve bayramları büyük coşkuyla kutlaması halk tarafından sorgulanmaya başlandı. PKK yandaşlarının tüm baskılarına rağmen vatandaşlar büyük bir ilgiyle Kurban Bayramına hazırlık yapıyor. 
 
İbrahimi bir gelenek olan Kurban Bayramı binlerce yıldır özgürlük ve kurtuluş sevincinin bir ifadesi olarak kutlanıyor. (İLKHA)

Diğer Haberler