Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Halkın Sorunları ile İlgilenen Bir STK Niçin Kapatıldı?

Halkın Sorunları ile İlgilenen Bir STK Niçin Kapatıldı?

24 Mayıs 2012 Perşembe 14:58
Yetim Der Yönetim Kurulu, "Halkın dert, sıkıntı, taziye, hastalık, ihtilaf ve her türlü sorunları ile ilgilenen bir sivil toplum kuruluşu niçin kapatıldı? diye sordu.

Mustazaf-Der hakkında verilen kapatma kararının Yargıtay'ca onanmasına, tepki ve kınamalar artarak devam ediyor. Diyarbakır'da özellikle yetimlere yaptıkları hizmetler ile adından söz ettiren Yetim Der, yaptığı açıklamada, Mustazaf Der'in cehalet, zaruret ve ihtilafı kendilerine düşman olarak belirlediği ve mücadelelerinin hedefine de bu üç unsuru koydoğunu belirtti.

Yetim Der Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, Mustazaf Der'in halkın haklarını gasp edenler tarafından yapmacık ithamlar ile kapatıldığının altı çizildi.

Sistemin tek tip insan figürü çıkarmaya çalışttığı ifade edilen açıklamda, cehalet, zaruret ve ihtilafı ortadan kaldırmaya çalışanlar cezalandırılmıştır denildi.

Mustazafların, komplo ve tuzaklara aldırış etmeyerek bir mücadele örneği verdiğinin altı çizilen açıklamda, tüm engellemelere rağmen Mustazaf Der'in yola devam edip halkın kalbinde taht kurmayı başardıklarından dolayı bu durumun bazı odakları korkutuğunu ve bundan dolayı kapatıldığı vurgulandı.

Açıklamada, "Yetim Der olarak her fırsatta yetim öksüz ve muhtaçlara yardım elini uzatan Mustazaf Der'i canu gönülden kucaklıyor ve her konuda desteklerimizi sunmaya devam edeceğiz." denildi.

Yaşanan bu hukuksuzluklar her geçen gün bir yenisi eklendiği belirtilen açıklamada, "Antep'te hem de Şehit Kamil adı verilen bir okulda Allah'ın emri olan başörtüsüyle kızını okula göndermek isteyen Güllü Çevik bacımıza yapılan bu haksız ve hukuksuz kararı kınıyoruz."

Açıklamada, Yetim Der olarak, 27 Mayıs'ta Diyarbakır'da yapılacak olan Ahde Vefa Miting'inde dernek üye ve gönülleri ile birlikte olacakları ifadelerine yer verildi. 

İLKHA

Diğer Haberler