Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Hamas: Abbas Filistin Halkını Temsil Etmiyor

Hamas: Abbas Filistin Halkını Temsil Etmiyor

28 Ağustos 2010 Cumartesi 16:03
Hamas üyesi Dr. Halil Hayye içerideki ve dışarıdaki Filistin halkından düşmanla yapılan müzakerelerle müzakerecilere karşı başkaldırmalarını isteyerek, düşmanla müzakere kelimesini sözlüklerinden atmalarını istedi.
Dr. Hayye, Abbas yönetiminin önümüzdeki ayın başında İsrail ile yapacağı müzakerelerin işgalci İsrail'in Filistin davasını tasfiye etmek, Kudüs'ü tamamıyla Yahudileştirmek, Filistin halkının dönüş hakkını yok saymak ve Yahudi yerleşim birimlerini inşa etmek için siyasi bir zemin oluşturmaktan başka bir şey olmadığını söyledi.

Hamas liderlerinden Dr. Hayye bu açıklamalarını Hamas Hareketi'nin “Bedir Savaşı Yıldönümünde Mescidi Aksa'ya Destek” ismiyle Eş-Şati Mülteci Kampı'nın Ebu Yusuf El-Kavka meydanında düzenlediği etkinlikte yaptı.

Dr. Hayye daha sonra şöyle dedi: “Düşmanla görüşen Abbas ve takımı Filistin halkını temsil etmedikleri gibi, Kudüs, mülteciler ve Mescidi Aksa konusunda da hiçbir şeyi temsil etmiyorlar. Siyonist işgal rejimiyle imzalayacakları hiçbir anlaşma bizi bağlamayacaktır. Böyle bir anlaşmayı kesinlikle tanımayacağız”.

İşgal rejimine de seslenen Hayye şöyle dedi: “Hamas Hareketi nihai savaş ve sizi buradan tamamıyla çıkarmak için hazırlığını yapıyor. Sizler yok olmaya doğru gidiyorsunuz”.

Diğer Haberler