Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Hamas: Abbas Filistin Halkını Temsil Etmiyor

Hamas: Abbas Filistin Halkını Temsil Etmiyor

28 Ağustos 2010 Cumartesi 16:03
Hamas üyesi Dr. Halil Hayye içerideki ve dışarıdaki Filistin halkından düşmanla yapılan müzakerelerle müzakerecilere karşı başkaldırmalarını isteyerek, düşmanla müzakere kelimesini sözlüklerinden atmalarını istedi.
Dr. Hayye, Abbas yönetiminin önümüzdeki ayın başında İsrail ile yapacağı müzakerelerin işgalci İsrail'in Filistin davasını tasfiye etmek, Kudüs'ü tamamıyla Yahudileştirmek, Filistin halkının dönüş hakkını yok saymak ve Yahudi yerleşim birimlerini inşa etmek için siyasi bir zemin oluşturmaktan başka bir şey olmadığını söyledi.

Hamas liderlerinden Dr. Hayye bu açıklamalarını Hamas Hareketi'nin “Bedir Savaşı Yıldönümünde Mescidi Aksa'ya Destek” ismiyle Eş-Şati Mülteci Kampı'nın Ebu Yusuf El-Kavka meydanında düzenlediği etkinlikte yaptı.

Dr. Hayye daha sonra şöyle dedi: “Düşmanla görüşen Abbas ve takımı Filistin halkını temsil etmedikleri gibi, Kudüs, mülteciler ve Mescidi Aksa konusunda da hiçbir şeyi temsil etmiyorlar. Siyonist işgal rejimiyle imzalayacakları hiçbir anlaşma bizi bağlamayacaktır. Böyle bir anlaşmayı kesinlikle tanımayacağız”.

İşgal rejimine de seslenen Hayye şöyle dedi: “Hamas Hareketi nihai savaş ve sizi buradan tamamıyla çıkarmak için hazırlığını yapıyor. Sizler yok olmaya doğru gidiyorsunuz”.

Diğer Haberler