Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Hamas, Mescidi Aksa İçin Destek İstedi

Hamas, Mescidi Aksa İçin Destek İstedi

21 Ağustos 2010 Cumartesi 13:56
Hamas, Mescidi Aksa'nın Siyonistler tarafından ateşe verilişin 41. yıldönümü münasebetiyle İslam ülkelerini Mescidi Aksa'ya ve Kudüs kentindeki kutsal mekânlara destek vermeye çağırdı.
Hamas'ın açıklamasında, İslam ülkeleri, kitle iletişim araçları ve dünya Müslümanlarına çağrıda bulunarak, Siyonist rejimin saldırıları karşısında, Kudüs'ün işgali, Mescid-ul Aksa ve İslami binalara karşı sorumluluklarını hatırlatmaları istenerek, "2010 yılının Kudüs'ün geleceğini belirleyecek yıl olacağını söyleyen Siyonistlerin Mescid-i Aksa'ya yönelik artarak devam eden tehditlerini ortaya çıkarmada basının oynayacağı role inancımız nedeniyle basın-yayın organlarını Mescid-i Aksa'ya ve Kudüs'teki kutsal mekanlara destek vermeye davet ediyoruz" denildi.

Açıklamada Mescidi Aksa üzerinde oynanan oyunların kamuoyuna daha çok tanıtılmasını ve Müslümanlar için ifade ettiği dini değerin anlatılmasını istedi.

Bildiride, Siyonistlerin Mescid-i Aksa ile ilgili tarihi gerçekleri ve Mescidi Aksa'nın İslami kimliğini değiştirmek için ortaya attığı iddiaların asılsız olduğuna dikkat çekildi.

Hatırlanacağı gibi, Avustralyalı Siyonist Michael Rohan', 21 Ağustos 1969'da Mescidi Aksa'yı ateşe vermişti.

Diğer Haberler