Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Hamas’ın Kuruluş Yıldönümü Kutlamalarına 500 Bin Kişi Katıldı

Hamas'ın Kuruluş Yıldönümü Kutlamalarına 500 Bin Kişi Katıldı

09 Aralık 2012 Pazar 13:30
İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) Gazze El-Ketibe Meydanı'nda düzenlediği ve Halid Meşal gibi hareketin önde gelen bazı liderlerinin de ilk kez yer aldığı 25. kuruluş yıldönümü kutlamalarına yarım milyon kişinin katıldığı bildirildi.

El-Ketibe Meydanı ve meydana açılan yollar Filistin ve Hamas bayraklarıyla süslenirken, dün kutlama törenlerinin yapıldığı meydan sabahın erken saatlerinden itibaren dolmaya başladı. Kutlamalara Filistin dışından yüzlerce konukla birlikte Filistin içinden de Fetih Hareketi de dahil olmak üzere Filistinli grupların üst düzey temsilcileri katıldı.

FİEM'in haberine göre, Hamas Hareketi'nin 25. kuruluş yıldönümü kutlamaları işgal altındaki Batı Yaka'da da ilgiyle takip edildi. Batı Yaka'da yaşayan Filistinlilerin evlerine ve işyerlerine Hamas bayrakları astığı ve bazılarının kutlamaları evinde televizyondan izlemek için izin alarak işyerine gitmediği bildirildi.

Batı Yaka'da yaşayan Filistinli Bacis Avvad, Batı Yaka halkının kalbinin Gazze'de olduğunu ve Halid Meşal'in Gazze'ye ulaşmasından itibaren tüm gelişmeleri ilgiyle takip ettiğini söyledi.

Üniversite öğrencisi Beşşar Abdürrezzak ise, Hamas Hareketi'nin 25. kuruluş yıldönümü kutlamalarının özel bir anlamı olduğunu belirterek, "Şayet sınırlar açık olsaydı Batı Yaka'dan da kadın erkek, ihtiyar, çocuk binlerce Filistinli kutlamalara katılmak için Gazze'ye giderdi" dedi.

Diğer Haberler