Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Has Parti’de çatlak, Bekaroğlu’ndan sert açıklama

Has Parti'de çatlak, Bekaroğlu'ndan sert açıklama

13 Temmuz 2012 Cuma 11:49
Bekaroğlu, ''HAS Parti, kapanıyor, görüntü budur. Bunun resmi açıklamasını Numan Kurtulmuş yapacaktır. Ben kendi kaanatlerimi paylaşıyorum. Bütün bu olup bitenlerden sonra bir geriye dönüşün olacağı kanaatinde değilim'' dedi.

HAS Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu, Erdoğan'dan Numan Kurtulmuş'a birleşme teklifinin ardından, AK Parti'ye katılıp katılmayacakları ile ilgili açıklama yaptı. Bekaroğlu, ''HAS Parti, kapanıyor, görüntü budur. Bunun resmi açıklamasını Numan Kurtulmuş yapacaktır. Ben kendi kaanatlerimi paylaşıyorum. Bütün bu olup bitenlerden sonra bir geriye dönüşün olacağı kanaatinde değilim'' dedi.

Has Parti'yi oluşturan şartların devam ettiğini belirten Bekaroğlu, "Bir daha söylüyoruz. Halkın Sesi Partisi’ni oluşturan koşullar hala duruyor. İki yıl önce bunları söyleyen Numan Kurtulmuş şimdi ne oluyor da AKP’ye geçiyor? Sayın genel başkanımızın iktidar partisine niçin gittiğini anlamış değiliz." dedi.

Bekaroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Öyle görünüyor ki sayın Kurtulmuş partiyi kapatıp AKP’ye geçecektir. Ancak Halkın Sesi’nin iddialarını kimse kapatamaz. Sadece sayın Kurtulmuş değil, hepimiz bir yere gitsek bile iddialar ortada kalacaktır. Biz icat etmiş değiliz, Habil ve Kabil’den bu yana yeryüzünde hak mücadelesi hiç eksik olmadı.

Sayın Kurtulmuş’un AKP’ye geçmesi elbette yeni bir travmadır. Bu kişiler iddialarının peşinden gidiyor. Daha çok oy alamamanın sorumluluğu hepimizin, en başta sayın Numan Kurtulmuş’undur.

Hiç kimseyi ve genel başkanı suçlamıyoruz. Bizim kendisinden talebimiz açık olması. İç dünyası için oluşturduğu bahaneleri bize söylemesin. Başka şeyler söylesin. 'Hizmet edeceğim' desin. 'Ben artık iktidar olmak istiyorum' desin ama bize bunları demesin. Sayın Kurtulmuş AKP’yle güç birliğinden, güçlenmeden söz ediyor. Buna katılmıyoruz. Sayın Erdoğan ve Kurtulmuş’un projesi yeni Türkiye’yi oluşturmaz.

Sayın Kurtulmuş’a Allah selamet versin. O bizim arkadaşımızdır. Kişiliğine dair asla kötü bir şey söylemeyiz. Doğru, Has Parti kapatılıyor ama Halkın Sesi kapatılamayacaktır."

Diğer Haberler