Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Has Parti’den Dev Anayasa Anketi

Has Parti'den Dev Anayasa Anketi

15 Mart 2012 Perşembe 10:32
Has Parti Anayasa çalışmaları çerçevesinde ülke çapında dev bir anayasa anket çalışması başlattı.

DİYARBAKIR - Konuyla ilgili açıklama yapan Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan amaçlarının toplumda, yeni Anayasa talebini diri tutmak ve halkı anayasa yapım sürecine dâhil etmek olduğunu söyledi.

Kavgayı Bırakın, Yeni Anayasayı Yapın
Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan, "Has Parti'nin değişmez gündemlerinden birisi Yeni Anayasadır. Biz, anayasa çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, siyasi partiler arasında yeni Anayasa ile ilgili en aktif parti Has Parti'dir. HAS Parti'nin anayasa yapım sürecine destek vermek için; şimdiye kadar onlarca çalışma yaptı. Bunlardan bazıları şunlar; 1 Panel ve 1 Sempozyum yaptık. 'Yeni Siyaset - Yeni Türkiye İçi Yeni Anayasa' başlıklı teklifimizi, kamuoyu, siyasi partiler, TBMM Başkanı ve TBMM Anayasa Komisyonu ile paylaştık. Yine bu teklifimiz, il teşkilatlarımız tarafından, bugüne kadar yaklaşık 2.000 yerel noktaya (Sendikalar, dernekler, siyasi partiler, üniversiteler, barolar, yerel yöneticiler, muhtarlar vb) ulaştırıldı. Bu çalışmamız 5 bin noktaya ulaşıncaya kadar sürecek. Bütün Türkiye'de başlattığımız 'kavgayı bırakın, yeni Anayasayı yapın' yazılı pankart çalışmamız ise sürüyor" dedi.

Hedef 500 Bin Kişi
Bu hafta ise ülke çapında, yeni anayasa ile ilgili eğilimleri tespit edebilmek amacı ile Has Parti teşkilatları olarak anket çalışmasına başladıklarını hatırlatan Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan, "Anket çalışmamızda Mart ayı sonuna kadar sürecek. 400-500 bin kişiye birebir ulaşmayı hedefliyoruz. Her bir denek ile yüz yüze konuşulacak, görüşülecek. Ankette toplam 8 soru yer alıyor. Bu dev anket ile toplumda zaten var olan yeni anayasa talebini diri tutmak istiyoruz. Milletimizi sürece dâhil etmek istiyoruz. 2012 yılı bitmeden Özgürlükçü, katılımcı, demokratik ve sivil bir anayasa yapılmasını sağlamak istiyoruz. Nisan ayı başında, anket sonuçlarını Türkiye ile paylaşacağız" diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan, Ayrıca www.anayasaanketi.com adresinden de anket çalışmasını başlattıklarını ifade etti.

(M. Salih Keskin - İLKHA)

Diğer Haberler