Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
HDK: Tüm tutsaklar serbest bırakılsın

HDK: Tüm tutsaklar serbest bırakılsın

06 Temmuz 2012 Cuma 18:58
HDK, "KCK davasından adalet çıkmaz. Tüm tutsaklar serbest bırakılsın" çağrısı yaptı.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK), "KCK" adı operasyonların hedefinde BDP'nin bulunduğunu belirterek. "KCK davasından adalet çıkmaz. Tüm tutsaklar serbest bırakılsın" çağrısı yaptı.

HDK Genel Meclis Yürütme Kurulu, İstanbul "KCK Ana Davası" olarak bilinen 140'ı tutuklu 205 kişinin yargılandığı dava ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada davanın hedefinde BDP'nin bulunduğunu belirten HDK, "KCK davasından adalet çıkmaz. Tüm tutsaklar serbest bırakılsın" çağrısı yaptı. "Davanın ilk günü emniyet kuvvetleri, İstanbul çapında sıkıyönetim koşulları yaratarak, duruşmaları izlemek için Silivri'ye gidecek kitleyi engellemeye ve yıldırmaya çalıştı. Ancak Kürt halkının, HDK'nin, demokratların, barış ve emek güçlerinin aydın, sanatçı, akademisyen ve yurtdışından gelen heyetlerin yargılananlarla dayanışma göstermesini engelleyemedi" denilen açıklamada davayı kitlesel olarak izleme çağrısı yapıldı.

HDK, "Bu ortaçağ artığı engizisyon uygulamalarına derhal son verin. Kürt halkına, Kürt siyasetçilerine ve dostlarına karşı sürdürülen bu siyasi operasyonu derhal durdurun ve tüm siyasi tutsakları serbest bırakın" diye kaydetti.  (anf)

Diğer Haberler