Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
HDK’den Ortadoğu Konferansı

HDK'den Ortadoğu Konferansı

16 Ekim 2012 Salı 15:31
HDK, 20-21 Ekim'de İstanbul'da "Ortadoğu Konferansı" düzenliyor. Konferansta, "halkların adalet, özgürlük arayışları ve müdahaleler" tartışılacak.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK), "Halkların adalet, özgürlük arayışları ve müdahaleler" başlığıyla Ortadoğu konferansı düzenliyor.

Tunus, Mısır, Ürdün, Fas, Filistin, Lübnan, Suriye ve daha birçok ülkeden temsilcilerin katılımıyla iki gün sürecek konferans, 20 Ekim Cumartesi günü başlayacak.

Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu'nda yapılacak konferansın ilk gününde "Arap Halk Hareketleri ve Mücadelelerin Geleceği", "Günümüz Bölge Dinamikleri ve Filistin Halkının Mücadelesi" ve "Halklar Uyanırken, Siyasal İslam ve Dış Müdahaleler" başlıkları tartışılacak.

İlk gün tartışmalarında, Mısır Komünist Partisi, Tunus Emekçileri Partisi, FHKC ve diğer Arap ülkelerinden de parti ve örgütlerin temsilcileri konuşma yapacak.

İkinci gün ise, "Suriye'de Yaşananlar, Dış Müdahaleler ve Türkiye Siyaseti" ve "Bölgesel Gelişmeler İçinde Kürt Özgürlük Mücadelesi" başlıkları, Arap Davası Hareketi, İran Emek Partisi'nden temsilcilerin yanı sıra Ahmet Türk ve bölgeden Kürt temsilcilerin katılımıyla tartışılacak.

Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılacak olan konferans, 20-21 Ekim günlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecek.  ANF

Diğer Haberler