Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
HDK’lilere müdahale: 13 gözaltı

HDK'lilere müdahale: 13 gözaltı

29 Ekim 2012 Pazartesi 06:04
PKK'li ve PAJK'lı tutsakların başlattığı açlık grevine destek olmak amacıyla Eski Sümerbank önünde açlık grevi eylemi başlatan HDK üyelerine müdahale eden polis 13 HDK üyesini gözaltına aldı.

HDK üyeleri, PKK'li ve PAJK'lı tutsakların başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi eylemine dikkat çekmek amacıyla bugün Eski Sümerbank önünde açlık grevi başlattı. Polis, yarın İzmir'de kutlanacak 29 Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını gerekçe göstererek, HDK üyelerinin başlattığı açlık grevi eylemini sonlandırmasını aksi durumda müdahale edeceklerini söyledi.

HDK üyeleri ise ne olursa olsun açlık grevi eylemlerini sonuna kadar sürdüreceklerini vurguladı. Bunun üzerine onlarca sivil polis, çevik kuvvet polisleri ve TOMA araçları eşliğinde HDK'lilerin açlık grevi başlattığı alana gelerek, açlık grevine katılan 13 HDK'liyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan HDK üyeleri, "Yaşasın zindan direnişi", "Devrimci tutsaklar onurumuz" sloganları atarak, gözaltıyı protesto etti. Polis ayrıca HDK üyelerinin açlık grevi eylemi için hazırladığı döviz ve pankartlara da el koydu. Gözaltına alınan HDK üyeleri Bozyaka Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Gözaltına alınan 13 HDK üyelesinin isimleri ise şöyle: “Şengül Umutlu, Hacay Yılmaz, Kaan Uğur, Erol Akcan, Mehmet Akdoğan, Pınar Türk, Teyfik Bugakaptan, Mehmet Ertaş, Fırat Kalyon, Fatma Acar, Dilek Bakış, Özgür Demirtaş ve Ferdi Beştaş."

ANF

Diğer Haberler