Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
HDP’li vekil: Barzani’nin fikirlerini önemsiyoruz

HDP'li vekil: Barzani'nin fikirlerini önemsiyoruz

25 Şubat 2017 Cumartesi 13:39
HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, Kürdistan Başkanı Mesud Barzani’nin Kürdistan’ın dört parçasında etkili olduğunu, fikirlerini önemli bulduklarını söyledi.

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani hafta sonu Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung'dan Michael Martens'e konuşmuş, ve Türkiye'de oluşabilecek yeni bir 'barış süreci' için HDP Eşbaşkanı Demirtaş ve tutuklu diğer vekillerin serbest bırakılması gerektiğini söylemişti.

Başkan Barzani’nin bu sözlerine HDP cephesinden destek geldi. Rûdaw TV’nin haber bültenine telefonla bağlanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Lezgin Botan, “Sayın Barzani Kürdistan Bölgesi’nin başkanıdır. Kürdistan’ın dört parçasıyla ilgili sorunlarda diplomatik, siyasi açıdan etkilidir, fikirleri önemlidir. Bu temelde Sayın Barzani’nin yaklaşımını yerinde buluyoruz” dedi.

“Sayın Barzani aynı zamanda Kürt halkı için önemli şahsiyettir” diyen HDP'li vekil, “Kürdistan’ın dört parçasındaki sorunlarla igili görüş belirtebilir, bu bir ülkenin içişlerine müdahale değildir” ifadesini kullandı.

Başkan Barzani yarın Türkiye’ye yapacağı ziyaret kapsamında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la biraraya gelecek.

Nêrîna Azad

 

Diğer Haberler