Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
HDP’li vekil: Barzani’nin fikirlerini önemsiyoruz

HDP'li vekil: Barzani'nin fikirlerini önemsiyoruz

25 Şubat 2017 Cumartesi 13:39
HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, Kürdistan Başkanı Mesud Barzani’nin Kürdistan’ın dört parçasında etkili olduğunu, fikirlerini önemli bulduklarını söyledi.

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani hafta sonu Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung'dan Michael Martens'e konuşmuş, ve Türkiye'de oluşabilecek yeni bir 'barış süreci' için HDP Eşbaşkanı Demirtaş ve tutuklu diğer vekillerin serbest bırakılması gerektiğini söylemişti.

Başkan Barzani’nin bu sözlerine HDP cephesinden destek geldi. Rûdaw TV’nin haber bültenine telefonla bağlanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Lezgin Botan, “Sayın Barzani Kürdistan Bölgesi’nin başkanıdır. Kürdistan’ın dört parçasıyla ilgili sorunlarda diplomatik, siyasi açıdan etkilidir, fikirleri önemlidir. Bu temelde Sayın Barzani’nin yaklaşımını yerinde buluyoruz” dedi.

“Sayın Barzani aynı zamanda Kürt halkı için önemli şahsiyettir” diyen HDP'li vekil, “Kürdistan’ın dört parçasındaki sorunlarla igili görüş belirtebilir, bu bir ülkenin içişlerine müdahale değildir” ifadesini kullandı.

Başkan Barzani yarın Türkiye’ye yapacağı ziyaret kapsamında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la biraraya gelecek.

Nêrîna Azad

 

Diğer Haberler