Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Her Yerde Grev Var

Her Yerde Grev Var

23 Mayıs 2012 Çarşamba 10:11
Hükümet ile memurun 21 gün süren zam pazarlığından sonuç çıkmayınca kamu çalışanları aldıkları kararla bugün grevde olacaklar.

Hükümetin son turda teklifi yüzde 3.5+4'e çıkarmasını yetersiz bulan memurlar bugün eylem yapıyor. Türkiye Kamu-Sen ile KESK'in bir günlük iş bırakma eylemi başladı. Türk Ulaşım-Sen ile Birleşik Taşımacılık Sendikası üyeleri iş bıraktı. İstanbul'da 05.00'da başlaması gereken Haydarpaşa-Pendik-Haydarpaşa seferleri eylem nedeniyle yapılamadı.

Zam konusunda hükümet ile anlaşamayan kamu çalışanları, Ankara Garı'nda iş bıraktı. Memurların iş bırakması üzerine Ankara Garı'nda bilet satışları durdu. Satılan biletlerin bedelleri kesintisiz olarak yolculara iade edildi.

KESK ve Türkiye Kamu-Sen bugün bütün iş kollarında iş bırakacak. Memur- Sen ise Eğitim-Bir-Sen'in iş bırakacağını, üye sendikaların eyleme katılmakta serbest olacağını bildirdi. Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-Sen, Türk Eğitim Sen ve Birleşik Kamu-İş'in ilk defa aynı anda greve çıkmasıyla okullarda hayat duracak. 500 bini aşkın öğretmen işbaşı yapmayacak.

Diğer Haberler