Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Heyelanda Ölü Sayısı 11’ye Yükseldi

Heyelanda Ölü Sayısı 11'ye Yükseldi

27 Ağustos 2010 Cuma 15:36
Rize'nin Gündoğdu beldesinde meydana gelen sel ve heyelanlarda ölü sayısı 11'a yükseldi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

Rize'nin Gündoğdu beldesinde meydana gelen sel ve heyelanlarda ölü sayısı 11'a yükseldi.

Merkeze bağlı Gündoğdu beldesinde dün saat 17.00 sıralarında başlayan sağanak yağış seller ve heyelanlara neden oldu. 300'e yakın kişi evini terk etmek zorunda kalırken, onlarca ev zarar gördü, 30'a yakın araç ise kullanılamaz hale geldi. Seller ve heyelanlar sonrasında yapılan arama kurtarma çalışmaları sonrasında son olarak Gündoğdu beldesinde Osman Kutay isimli şahsın cesedine ulaşıldı. Ölü sayısı 11'a yükseldi.

Öte yandan Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonrasında sabah erken saatlerde Trabzon'dan Rize'ye gelerek sel ve heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan Özak, selden ve heyelanlardan zarar gören vatandaşlara her türlü yardımın yapılacağını söyledi.

KİMLİKLER BELİRLENDİ

Hayatını kaybedenler; Servan Taşkıran (Veliköy), Fazile Efil,Tahir Akat (Dağınıksu Mah.), Akif, Muhammet, Meliha, Vildan ve Ahmet Kopuz, Osman Kutay, Serdar ve Sonay Pehlivan (Hamidiye Mah.)”

“Yaralılar; Zeki Karakaş (72), Sümeyra Yazıcı (19), Reyhan Yazıcı (59), Birgül Efil (11), Şadiye Karakaş (59), Geylani Taşkıran (12), Emine Kopuz (56)”

Diğer Haberler