Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
HPG’den Antep Valisine yalanlama

HPG'den Antep Valisine yalanlama

26 Ağustos 2012 Pazar 13:55
Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde askerlik yaptığı sırada 'intihar etti' denilerek ailesine naşı teslim edilen er Yılmaz Çelgin'in durumuna ilişkin Askeri Savcılığın otopsi raporu tamamlandı.

PKK'nin askeri kanadı HPG, Antep’teki bombalı saldırının gerilla güçlerine mal edilmesine yazılı bir açıklama ile yanıt verdi. “AKP iktidarı bu kirli propaganda ile olaya kılıf uydurmak, yalan ve iftiralarını inandırıcı kılmak istiyor” diyen HPG, Antep Valisi’nin ‘bombacı’ olarak açıkladığı gerillanın da, gerillaya katıldığı günden beri ne Antep’e ne de herhangi bir Kürdistan şehrine adım atmadığını açıkladı.

HPG, Antep’te 20 Ağustos günü düzenlenen ve 9 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan olay ile olayın faili olduğu iddia edilen gerillaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

“AKP iktidarının bu olayı gerilla güçlerine yıkma çabasını ibretle izlemekteyiz” denilen açıklamada, adı geçen gerillanın olayla hiçbir ilgisi olmadığı kaydedildi.

HPG Anakarargah Komutanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“20 Ağustos günü Antep merkezde 9 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan patlamayı hareketimiz üzerine yıkma çabalarını ve bu konuda AKP iktidarının insanüstü gayretini ibretle izlemekteyiz.

Olayın yaşanmasından sonraki ilk saat içinde herhangi bir araştırmaya dahi gerek duymadan gerilla güçlerimizi olayla ilişkilendirme gayretlerini boşa çıkarmamız ardından gerçekleri örtbas etmek, olaya kılıf uydurmak, yalan ve iftiralarını inandırıcı kılma amacıyla bir yoldaşımızın fotoğrafını basın önünde teşhir ederek eylemin faili olarak yansıtılmıştır.

Yoldaşımızı ve ailesini hedef haline getiren bu kirli propagandanın gerçekle hiçbir ilgisi olmadığı gibi adı geçen yoldaşımız kendi gerilla birliğinde normal faaliyetlerine devam etmektedir. Bu yoldaşımızın Antep olayıyla hiçbir ilgisi olmadığı gibi gerillaya katıldığı günden beri ne Antep’e ne de herhangi bir Kürdistan şehrine adımını dahi atmamıştır.” (ANF)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları