Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
HÜDA PAR: ”Çözüme Yönelik Adımları Olumlu Karşılıyoruz”

HÜDA PAR: "Çözüme Yönelik Adımları Olumlu Karşılıyoruz"

10 Ocak 2013 Perşembe 11:02
Basının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, kanların dökülmesine son verecek her türlü adıma olumlu gelişme olarak baktıklarını söyledi.

HÜDA PAR Genel Merkezi'nin açılışından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Kürt sorunun çözümüne yönelik son gelişmeleri değerlendirdi.

İmralı görüşmeleriyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Şahin, "Parti programında da dile getirdik. Bu ülkenin en kronikleşmiş, kemikleşmiş temel sorunlarından bir tanesi de Kürt meselesidir.

Bunun etrafında gerçekten çok acılar yaşadı bu toplum. Çok kanlar döküldü ve hala da dökülmeye devam ediyor. Dolayısıyla kanların dökülmesine son verecek her türlü adıma biz olumlu gelişme olarak bakıyoruz. Kanların dökülmemesi noktasında artık silahların susması, , hakların iadesiyle ilgili kısmının da hal edilmesiyle birlikte bu meselenin toplumsal bir huzura dönüşmesi taraftarıyız. Bunun için atılan adımları hem destekliyor hem de olumlu karşılıyoruz" dedi.

Şahin, Türkiye genelinde teşkilatlanmamalarının hangi aşamada olduğu yönündeki bir soruya da, "Şuanda sadece Ankara'da tabelamızı astık. Diyarbakır ve Batman'da da hazırlıklarımız tamam. İlk olarak genel merkezimizi açalım dedik. Sonrasında İstanbul ve İzmir'de de il başkanlıklarımızın açılışını yapacağız.

Her hangi bir ili öne çıkarmak gibi bir önceliğimiz yok hazırlıklarımızı tamamladığımız illere öncelik vereceğiz. Sonrasında teşkilatlanma açısından hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra oraların da açılışını yapacağız" şeklinde yanıt verdi.

Diğer Haberler