Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
HÜDA-PAR Mevlid Kandilini kutladı

HÜDA-PAR Mevlid Kandilini kutladı

24 Ocak 2013 Perşembe 07:07
Hür Dava Partisi(HÜDA-PAR), yayımladığı mesajla tüm Müslümanların Mevlid Kandilini kutladı.

HÜDA-PAR, Hz. Peygamber(sav)'in kutlu veladetlerinin Hicri 1487. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda tüm Müslümanların mübarek Mevlid Kandilini kutladı.

İnsanların Hz. Muhammed(sav)'in rehberliğine ihtiyaç duyduğuna dikkat çekilen mesajda, "Kıyamete kadar o yüce Hazret (sav), İslam ümmeti için hayat pınarıdır, ab-ı hayattır. İnsanlığın içinde kıvrandığı buhranlardan kurtuluşu için tek selamet sahilidir." denildi.

"HÜDA-PAR tarafından yayımlanan Mevlid Kandili mesajında şu ifadelere yer verildi:
Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vesellemin nurlu doğumlarının Hicri 1487. yıl dönümü münasebeti ile sevincimizi bütün İslam ümmeti ile paylaşıyoruz. Allah-u Teala'nın salat ve selamı; efendimiz ve aziz peygamberimiz Hz. Muhammed'in üzerine olsun.

Bu kutlu viladetin gerçekleştiği gün yeryüzü Hz. Muhammed sallallahu aleyhi veselleme ne kadar müştak ve muhtaç idiyse bugün de aynı şekilde O hazretin yol göstericiliğine, rehberliğine, ilahi ahlakına ve getirdiği güzelliklere müştak ve muhtaçtır. Değişen, eskiyen sadece zaman olmuştur. Kıyamete kadar o yüce Hazret (sav), İslam ümmeti için hayat pınarıdır, ab-ı hayattır. İnsanlığın içinde kıvrandığı buhranlardan kurtuluşu için tek selamet sahilidir.

Bu kutlu gecenin; önceden olduğu gibi zalimlerin saltanatlarının bir daha yıkılışlarına ve yeryüzünün zulümle dolduğu gibi bir daha adalet ve huzurla dolmasına vesile olmasını diliyor ve dünya Müslümanlarının mübarek kandillerini tebrik ediyoruz." (Fesih Duymuş-İLKHA)

Diğer Haberler