Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Hür Suriye Ordusu: Kürtlere saldırıyla ilgimiz yok

Hür Suriye Ordusu: Kürtlere saldırıyla ilgimiz yok

31 Ekim 2012 Çarşamba 15:28
Açıklamada Efrîn'deki Êzidî köyü Qestel Cindo'ya yapılan saldırın ordularının ahlak ve prensipleri dışında olduğunu belirterek, şiddetle kınadıklarını kaydetti.

Hür Suriye Ordusu, Efrîn'de Êzidî Kürtlerine ait Qestel Cindo köyüne yaplan saldırıyı kınadı. Basın Sözcüsü Fehid El Misrî saldırıların Hür Suriye Ordusu'nun ahlak ve prensiplerine aykırı olduğunu belirterek, çete grupların Suriye devriminde yer alan Kürtleri devrimden uzaklaştırmak amacıyla bu tür saldırıları düzenlediklerini söyledi.

Hür Suriye Ordusu Eşbaşkanı imzasıyla yayınlanan açıklama Hür Suriye Ordusu Basın Sözcüsü Fehid El Misrî tarafından okundu. Açıklamada Efrîn'deki Êzidî köyü Qestel Cindo'ya yapılan saldırın ordularının ahlak ve prensipleri dışında olduğunu belirterek, şiddetle kınadıklarını kaydetti. Açıklamada Efrin'deki saldırılar kınanırken, Halep'te Kürtlere yönelik saldırıların dile getirilmemesi dikkat çekti.

Açıklamada, silahlı grupların Kürtleri Suriye devrimi dışında bırakmak amacıyla bu saldırılar gerçekleştirdiği belirtilerek, Kürtlerin Qamişlo, Halep ve Suriye şehirlerindeki ayaklanma ve gösterilerde yer aldıklarını belirtti. Açıklamada, Kürtlerin 2004 yılında Qamişlo'da Esad rejimine karşı ayağa kalktığı da hatırlatıldı. Açıklamada Hür Suriye Ordusu'nun Azzaz ve Efrîn'de saldırı düzenleyen silahlı gruplarla bağlantılarının olmadığı ve bu tür saldırıların sadece Esad rejimine hizmet ettiği kaydedilerek, çete gruplar Hür Suriye Ordusu'nun düşmanları olarak adlandırıldı. Êzidîlerin de Suriye toplumunun bir parçası olduğu belirtilen açıklamada, sözkonusu saldırılar hakkkında soruşturma başlatacakları ve hesabının sorulacağı kaydedildi.  ANF

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları