Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
İHH’nın Gezici Aşevi Bingöl’de İftar Verdi

İHH'nın Gezici Aşevi Bingöl'de İftar Verdi

21 Ağustos 2010 Cumartesi 13:49
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın gezici aşevi Bingöl'de bin 500 kişiye iftar yemeği verdi. İhtiyaç sahibi ailelere de kumanya dağıtımı yapıldı.
Belediye İftar Çadırı'nda kurulan aşevinde bin 500 kişiye iftar yemeği verildi. İftardan önce ihtiyaç sahibi ailelere kumanya paketleri dağıtıldı.

Bin 500 Kişiye İftar Yemeği

Yardım faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini söyleyen İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu üyesi İsmail Hayri Bolat, Gezici aşevi ile birlikte Bingöl'e geldiğini belirterek, “Ramazan ayı münasebetiyle Gezici Aşevi'nin Bingöl durağındayız. Belediye İftar Çadırı'nda Bingöl'de bin 500 kişiye iftar verdik. İHH İnsani Yardım Vakfı dünyanın 110 ülkesinde çalışma ve projesi bulunan bir vakıf. 18 yıllık bir geçmişi olan bir vakıf. Bugünkü durağımız Bingöl'dü. Buradan sonra İnşallah Siirt ve Pazar günü de Diyarbakır'da olacağız” dedi.

400 Yetim Giyindiriyoruz

İHH İnsani Yardım Vakfı Bingöl temsilcisi Muhittin Gili, İHH olarak bu ramazanda 250 aileye gıda yardımında bulunduklarını söyleyerek, “Bu yardımlarla birlikte Gezici Aşevi sayesinde bin 500 kişiye iftar verdik. Bunun yanında hayırsever Bingöllü vatandaşlarımızın yardımı ile Filistin başta olmak üzere Afrika ülkelerine kadar 400 yetim giyindiriyoruz.” şeklinde konuştu.

İLKHA

Diğer Haberler