Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
İkinci Hama Katliamı’na tepki

İkinci Hama Katliamı'na tepki

16 Temmuz 2012 Pazartesi 00:05
Suriye`de bir buçuk yıldır devam eden olaylarla ilgili açıklamalarda bulunan MAZLUMDER Batman Şubesi, Hama`da 300`den fazla insanın katledilmesini de kınadı.

MAZLUMDER Batman Şube Başkanı Murat Çiçek, bir buçuk yıldır Suriye halkının en temel haklarına zulüm, katliam ve şiddetle cevap veren Suriye`deki despot Baas rejiminin Hama`nın Tiremyse beldesinde yeni bir katliam gerçekleştirdiğini belirtti.

Suriye güvenlik güçlerinin havadan, karadan beldeye saldırdığını ve 7 bin nüfuslu belde de, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 300`den fazla insanı katlettiğini ifade eden Çiçek , bu katliamın tarih sayfalarında "İkinci Hama" katliamı olarak anılacağını söyledi.

Katliamı Şiddetle Kınıyoruz

Çiçek , "16 aydır halkın tüm insani, İslami ve meşru taleplerine kulak tıkayan, bu talepleri barışçıl gösterilerle meydanlara taşıyanları ya katleden ya da cezaevlerinde işkenceye tabi tutan, her türlü şiddete başvurmada hiçbir sakınca görmeyen ve kural tanımayan Esed ve başında olduğu Baas güçlerinin Tiremyse beldesinde gerçekleştirdiği katliamı şiddetle kınıyoruz" dedi.

Sessiz Kalanlar Katliamın Sorumludur

Katliamdan sadece Esed ve Baas güçlerinin değil, bu katliama sessiz kalan ve her türlü desteği verenlerin de sorumlu olduğunu ileri süren Çiçek, "Hiçbir stratejik hesabın veya başka bir gerekçenin masum bir tek insanın dahi hayatından daha önemli olmadığını Baas destekçilerinin bilmesini istiyoruz" dedi.

Katliama Seyirci Kalınmamalı

Çiçek, dünyanın onurlu halkları ve erdemli insanlarının bu ikinci Hama katliamına seyirci kalmamalarını ve bu katliam(lar)ı her platformda kınamalarını istedi.

İLKHA

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları