Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
”İmam Aziz Tan’ın Katilleri Bulunsun”

"İmam Aziz Tan'ın Katilleri Bulunsun"

31 Ağustos 2010 Salı 13:25
Diyanet-Sen Van Şubesi Hakkâri'de katledilen Hacı Sait Camii İmamı Aziz Tan'ı katledenlerin bir an önce açığa çıkarılmasını talep etti.

VAN - Basın açıklamasını okuyan Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Ahmet Gülaçar, Hakkâri'de Hacı Sait Camii İmamı Aziz Tan'ın katledilmesini kınayarak, katillerin bir an önce bulunmasını istedi.

Saldırının kabul edilemez olduğunu belirten Gülaçar “Görevi başında bir din görevlisine yapılan bu menfur saldırıyı şiddetle lanetliyor, hain saldırıyı gerçekleştirilenlerin bir an önce bulunmasını diliyoruz. Halkımızın barış ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik bu tür saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.

(Fikret Özkan – İLKHA)

Diğer Haberler